Group | Unit | Score | Place | Caption Awards |
---|---|---|---|---|
I A | Delaware Valley Regional High School | 76.200 | 1 | Best Color Guard,Best Music,Best Overall Effect,Best Percussion,Best Visual |
I A | Lenape Valley Regional High School | 71.150 | 2 | |
I A | Raritan High School | 69.600 | 3 | |
I A | Louis E. Dieruff High School | 69.475 | 4 | |
II A | Garden City High School | 77.500 | 1 | Best Color Guard,Best Music,Best Overall Effect,Best Visual |
II A | Park Ridge High School | 74.925 | 2 | |
II A | Bernards High School | 73.875 | 3 | Best Percussion |
II A | Neptune High School | 73.550 | 4 | |
III A | Saint Joseph's Secondary School | 90.100 | 1 | Best Color Guard,Best Music,Best Overall Effect,Best Percussion,Best Visual |
III A | East Brunswick High School | 79.538 | 2 | |
III A | Kittatinny Regional High School | 78.625 | 3 | |
III A | Ridge High School (NJ) | 78.038 | 4 | |
III A | Northern Valley Regional High School at Demarest | 76.963 | 5 | |
III A | Walt Whitman High School | 76.888 | 6 | |
III A | Mahwah High School | 76.588 | 7 | |
III A | Long Branch High School | 75.038 | 8 | |
III A | Hicksville High School | 70.825 | 9 |
Time | Element |
---|---|
12:32 PM | Group I A : Lenape Valley Regional High School (Stanhope, NJ) |
12:46 PM | Group I A : Raritan High School (Hazlet, NJ) |
01:00 PM | Group I A : Louis E. Dieruff High School (Allentown, PA) |
01:14 PM | Group I A : Delaware Valley Regional High School (Frenchtown, NJ) |
01:28 PM | Group II A : Bernards High School (Bernardsville, NJ) |
01:42 PM | Group II A : Park Ridge High School (Park Ridge, NJ) |
01:56 PM | Group II A : Neptune High School (Neptune, NJ) |
02:10 PM | Group II A : Garden City High School (Garden City, NY) |
02:24 PM | BREAK |
02:38 PM | Group III A : Hicksville High School (Hicksville, NY) |
02:52 PM | Group III A : Saint Joseph's Secondary School (Malaysia, ) |
03:06 PM | Group III A : Northern Valley Regional High School at Demarest (Demarest, NJ) |
03:20 PM | Group III A : Ridge High School (NJ) (Basking Ridge, NJ) |
03:34 PM | Group III A : Mahwah High School (Mahwah, NJ) |
03:48 PM | Group III A : East Brunswick High School (East Brunswick, NJ) |
04:02 PM | Group III A : Kittatinny Regional High School (Newton, NJ) |
04:16 PM | Group III A : Long Branch High School (Long Branch, NJ) |
04:30 PM | Group III A : Walt Whitman High School (Huntington Station, NY) |
04:30 PM | |
06:30 PM |
Fall 1.1 - Individual Music 1 | Mark Kraft (Washington Crossing, PA) |
Fall 2.1 - Ensemble Music 1 | Dr. Thomas Siebenhuhner (Randolph, NJ) |
Fall 3.1 - Visual 1 | Ryan Miller (Minneapolis, MN) |
Fall 4.0 - Overall Effect | Michael Dressman (Miami Beach, FL) |
Fall 4.1 - Visual Effect 1 | Thomas Colla (Plymouth, WI) |
Fall 5.1 - Color Guard 1 | Myrna Lopez (Brooklyn, NY) |
Fall 6.1 - Percussion 1 | Michael Moore (East Boston, MA) |
0.1 - Event Manager | Sean King (Allentown, PA) |
2.1 - Assistant Event Coordinator 1 | Mary Jane Iksic (Westfield, NJ) |
2.1 - Assistant Event Coordinator 1 | David Marden (Allentown, PA) |
2.1 - Assistant Event Coordinator 1 | Mark Norman (Clifton Park, NY) |
2.1 - Assistant Event Coordinator 1 | Nate Savalza (Oakley, CA) |
3.1 - Tabulator 1 | Lauren Marden (Butler, NJ) |
3.1 - Tabulator 1 | Ernie Muska (Brick, NJ) |
5.7 - Finance Manager | Cathie LaRocca |
Finance Runner | Dave Helms (Lincoln Park, NJ) |
Registration | Gail LeChien (Feasterville, PA) |