Time |
Element |
08:50 AM |
OPENING ANNOUNCEMENTS |
09:00 AM |
ANNOUNCEMENTS/NATIONAL ANTHEM |
09:15 AM |
Group II A : Pompton Lakes High School (Pompton Lakes, NJ) |
09:30 AM |
Group II A : Saucon Valley High School (Hellertown, PA) |
09:45 AM |
Group II A : Garden City High School (Garden City, NY) |
10:00 AM |
Group II A : Annapolis Area Christian School (Severn, MD) |
10:15 AM |
Group II A : Manchester Township High School (Manchester, NJ) |
10:30 AM |
Group II A : Passaic Valley High School (Little Falls, NJ) |
10:45 AM |
Group II A : Oceanside High School (Oceanside, NY) |
11:00 AM |
Group II A : Northwest High School (MD) (Germantown, MD) |
11:15 AM |
Group II A : Bordentown Regional High School (Bordentown, NJ) |
11:30 AM |
Group II A : Delaware Valley Regional High School (Frenchtown, NJ) |
11:45 AM |
Group II A : East Haven High School Co-op Marching Band (East Haven, CT) |
12:00 PM |
Group II A : Lenape Valley Regional High School (Stanhope, NJ) |
12:15 PM |
Group II A : Leonardtown High School (Leonardtown, MD) |
12:30 PM |
Group II A : Boonsboro High School (Boonsboro, MD) |
12:45 PM |
Exhibition : Towson University (Towson, MD) |
01:00 PM |
AWARDS |
01:30 PM |
Group I A : Heritage High School (LEE) (Leesburg, VA) |
01:45 PM |
Group I A : South Hadley High School (South Hadley, MA) |
02:00 PM |
Group I A : Manhasset High School (Manhasset, NY) |
02:15 PM |
Group I A : Maple Shade High School (Maple Shade, NJ) |
02:30 PM |
Group I A : Glen Ridge High School (Glen Ridge, NJ) |
02:45 PM |
Group I A : Patuxent High School (Lusby, MD) |
03:00 PM |
Group I A : Hackettstown High School (Hackettstown, NJ) |
03:15 PM |
Group I A : Somerset Berkley Regional High School (Somerset, MA) |
03:30 PM |
Group I A : La Plata High School (La Plata, MD) |
03:45 PM |
Group I A : Calvert High School (Prince Frederick, MD) |
04:00 PM |
Group I A : Weehawken High School (Weehawken, NJ) |
04:15 PM |
Exhibition : Indiana University of Pennsylvania (Indiana, PA) |
04:30 PM |
AWARDS |
05:15 PM |
Group V A : Watchung Hills Regional High School (Warren, NJ) |
05:30 PM |
Group V A : Cicero-North Syracuse High School (Cicero, NY) |
05:45 PM |
Group V A : Fort Lee High School (Fort Lee, NJ) |
06:00 PM |
Group V A : Central Bucks East High School (Doylestown, PA) |
06:15 PM |
Group V A : Bangor Area High School (Bangor, PA) |
06:30 PM |
Group V A : Boyertown High School (Boyertown, PA) |
06:45 PM |
Group V A : Broadneck High School (Annapolis, MD) |
07:00 PM |
Group V A : Ridgewood High School (Ridgewood, NJ) |
07:15 PM |
Group V A : Brien McMahon High School (Norwalk, CT) |
07:30 PM |
Group V A : West Milford High School (West Milford, NJ) |
07:45 PM |
BREAK |
08:00 PM |
Group VI A : New Providence High School (New Providence, NJ) |
08:15 PM |
Group VI A : Hunterdon Central Regional High School (Flemington, NJ) |
08:30 PM |
Group VI A : Tottenville High School (Staten Island, NY) |
08:45 PM |
Group VI A : Port Chester High School (Port Chester, NY) |
09:00 PM |
Group VI A : Jackson Memorial High School (Jackson, NJ) |
09:15 PM |
AWARDS |