Time |
Element |
09:45 AM |
**All times approximate and subject to change** |
09:50 AM |
OPENING ANNOUNCEMENTS |
10:00 AM |
NATIONAL ANTHEM |
10:15 AM |
Group II : Navasota High School (Navasota, TX) |
10:30 AM |
Group II : Shepherd High School (Shepherd, TX) |
10:45 AM |
Group V : Morton Ranch High School (Katy, TX) |
11:00 AM |
Group V : Davis High School (Houston, TX) |
11:15 AM |
Group VI : Dawson High School (Pearland, TX) |
11:30 AM |
Group VI : Jersey Village High School (Houston, TX) |
11:45 AM |
Group VI : Cypress Falls High School (Houston, TX) |
12:00 PM |
Group VI : Shadow Creek High School (Pearland, TX) |
12:15 PM |
BREAK |
01:00 PM |
Group III : Elkins High School (Missouri City, TX) |
01:15 PM |
Group III : Madisonville High School (Madisonville, TX) |
01:30 PM |
Group III : Splendora High School (Splendora, TX) |
01:45 PM |
Group III : Angleton High School (Angleton, TX) |
02:00 PM |
Group III : Robert E. Lee High School (Baytown, TX) |
02:15 PM |
Group III : Hastings High School (Houston, TX) |
02:30 PM |
BREAK |
02:45 PM |
Group IV : Aldine High School (Houston, TX) |
03:00 PM |
Group IV : Humble High School (Humble, TX) |
03:15 PM |
Group IV : Ridge Point High School (Missouri City, TX) |
03:30 PM |
Group IV : Kempner High School (Sugar Land, TX) |
03:45 PM |
Group IV : Cypress Park HS (Cypress, TX) |
04:00 PM |
Group IV : Magnolia West High School (Magnolia, TX) |
04:15 PM |
Group IV : Foster High School (Richmond, TX) |
04:30 PM |
Group III : Dekaney High School (Houston, TX) |
04:45 PM |
Group VI Open : Terry High School (Rosenberg, TX) |
05:00 PM |
Group V Open : Pasadena Memorial High School (Pasadena, TX) |
05:15 PM |
PRELIMS AWARDS/FINALISTS ANNOUNCED |
07:45 PM |
Finalist : Elkins High School (Missouri City, TX) |
08:00 PM |
Finalist : Shepherd High School (Shepherd, TX) |
08:15 PM |
Finalist : Terry High School (Rosenberg, TX) |
08:30 PM |
Finalist : Cypress Park HS (Cypress, TX) |
08:45 PM |
Finalist : Magnolia West High School (Magnolia, TX) |
09:00 PM |
Finalist : Kempner High School (Sugar Land, TX) |
09:15 PM |
BREAK |
09:30 PM |
Finalist : Pasadena Memorial High School (Pasadena, TX) |
09:45 PM |
Finalist : Shadow Creek High School (Pearland, TX) |
10:00 PM |
Finalist : Foster High School (Richmond, TX) |
10:15 PM |
Finalist : Ridge Point High School (Missouri City, TX) |
10:30 PM |
Finalist : Dawson High School (Pearland, TX) |
10:45 PM |
Finalist : Aldine High School (Houston, TX) |
11:00 PM |
FINALS AWARDS |