Time |
Element |
09:45 AM |
**THIS IS A PRELIMINARY SCHEDULE- SUBJECT TO CHANGE** |
09:50 AM |
NATIONAL ANTHEM |
10:00 AM |
Group I : Moody High School (Moody, TX) |
10:15 AM |
Group I : Central Catholic & Providence High School (San Antonio, TX) |
10:30 AM |
Group II : Troy High School (Troy, TX) |
10:45 AM |
Group II : Grandview High School (Grandview, TX) |
11:00 AM |
Group III : Waco High School (Waco, TX) |
11:15 AM |
Group III : Crockett High School (AUS) (Austin, TX) |
11:30 AM |
Group III : Cedar Creek High School (Cedar Creek, TX) |
11:45 AM |
Group III : Veterans Memorial High School (TX - Judson) (San Antonio, TX) |
12:00 PM |
Judged Exhibition (IV Open) : Stony Point High School (Round Rock, TX) |
12:15 PM |
INTERMISSION |
12:45 PM |
Group V : William J. Brennan High School (TX) (San Antonio, TX) |
01:00 PM |
Group VI : United South High School (Laredo, TX) |
01:15 PM |
Group VI : Anderson High School (Austin, TX) |
01:30 PM |
Group IV : Georgetown High School (Georgetown, TX) |
01:45 PM |
Group IV : Roma High School (Roma, TX) |
02:00 PM |
Group IV : Lockhart High School (Lockhart, TX) |
02:15 PM |
Group IV : Bastrop High School (Bastrop, TX) |
02:30 PM |
BREAK |
02:45 PM |
Group IV : John Marshall High School (TX) (San Antonio, TX) |
03:00 PM |
Group IV : W. Charles Akins High School (Austin, TX) |
03:15 PM |
Group IV : Judson High School (Converse, TX) |
03:30 PM |
Group IV : Sharyland High School (Mission, TX) |
03:45 PM |
Group IV : Lyndon B. Johnson High School (AUS) (Austin, TX) |
04:00 PM |
PRELIMS SCORES ANNOUNCED |
04:15 PM |
FINALISTS ANNOUNCED |
06:30 PM |
Finalist : W. Charles Akins High School (Austin, TX) |
06:45 PM |
Finalist : United South High School (Laredo, TX) |
07:00 PM |
Finalist : Central Catholic & Providence High School (San Antonio, TX) |
07:15 PM |
Finalist : Troy High School (Troy, TX) |
07:30 PM |
Finalist : Veterans Memorial High School (TX - Judson) (San Antonio, TX) |
07:45 PM |
Finalist : Lockhart High School (Lockhart, TX) |
08:00 PM |
BREAK |
08:15 PM |
Finalist : Georgetown High School (Georgetown, TX) |
08:30 PM |
Finalist : William J. Brennan High School (TX) (San Antonio, TX) |
08:45 PM |
Finalist : Judson High School (Converse, TX) |
09:00 PM |
Finalist : Sharyland High School (Mission, TX) |
09:15 PM |
Finalist : Anderson High School (Austin, TX) |
09:30 PM |
Finalist : Lyndon B. Johnson High School (AUS) (Austin, TX) |
09:45 PM |
FINALS AWARDS |