Arundel High School
Saturday, October 27, 2018 Gambrills, MD

Schedule

Time Element
02:00 PM **THIS IS A PRELIMINARY SCHEDULE- SUBJECT TO CHANGE**
02:00 PM NATIONAL ANTHEM
02:05 PM Group I A : Paint Branch High School (Burtonsville, MD)
02:20 PM Group I A : Watkins Mill High School (Gaithersburg, MD)
02:35 PM Group I A : Glen Burnie Senior High School (Glen Burnie, MD)
02:50 PM Group I A : Meade High School (Fort Meade, MD)
03:05 PM Group I A : La Plata High School (La Plata, MD)
03:20 PM Group II A : South Carroll High School (Sykesville, MD)
03:35 PM Group II A : Severna Park High School (Severna Park, MD)
03:50 PM Group II A : Rockville High School (MD) (Rockville, MD)
04:05 PM Group II A : Old Mill Senior High School (Millersville, MD)
04:20 PM Group II A : Patuxent High School (Lusby, MD)
04:35 PM Group II A : Northwest High School (MD) (Germantown, MD)
04:50 PM Group II A : Annapolis Area Christian School (Severn, MD)
05:05 PM Group III A : Century High School (Sykesville, MD)
05:20 PM Group III A : Woodgrove High School (Purcellville, VA)
05:35 PM Group III A : Leonardtown High School (Leonardtown, MD)
05:50 PM Group III A : Thomas S. Wootton High School (Rockville, MD)
06:05 PM AWARDS
06:20 PM INTERMISSION
07:05 PM Group IV A : Annandale High School (Annandale, VA)
07:20 PM Group IV A : Loudoun County High School (Leesburg, VA)
07:35 PM Group IV A : Marriotts Ridge High School (Marriottsville, MD)
07:50 PM Group V A : Broadneck High School (Annapolis, MD)
08:05 PM Group I Open : Great Mills High School (Great Mills, MD)
08:20 PM Group III Open : Westminster High School (Westminster, MD)
08:35 PM Group IV Open : Urbana High School (Ijamsville, MD)
08:50 PM Group IV Open : Arundel High School (Gambrills, MD)
09:05 PM AWARDS

Adjudicators

Fall 1.1 Chief Adjudicator Judy Ulchinsky (Branchville, NJ)
Fall 1.1 - Music Individual 1 Don Bradner (Linden, VA)
Fall 2.1 - Music Ensemble 1 Nicholas Bavani (Baltimore, MD)
Fall 3.1 - Visual Performance 1 Judy Ulchinsky (Branchville, NJ)
Fall 4.1 - Overall Effect 1 Aaron Noe (Fredericksburg, VA)
Fall 5.1 - Color Guard Kristy Templin (Mechanicsburg, PA)
Fall 6.1 - Percussion Kimberly Burja (Glen Ridge, NJ)

Event Staff

1.1 - Event Coordinator Ben Regalado (Severna Park, MD)
2.1 - Assistant Event Coordinator Laura Martinez (Germantown, MD)
3.1 - Tabulator Robert Mattera (Lexington Park, MD)